Patrik Rainer Kaljula ja Simona Ladva kolmekordsed tennisemeistrid.

Krahviaia tennisekeskuses selgitati välja Läänemaa tennisemeistrid 2022. Kahe nädala jooksul selgusid paremad 7 mänguliigis. Esimesel nädalal toimusid mängud mees- ja naispaarismängudes, teisel nädalal mees- ja naisüksikmängudes ja segapaarismängus. Selle aasta meistrivõistlusi iseloomustab, mida oligi oodata, noor- mängijate mänguklassi tõus ja domineerimine. Kolmekordseteks võitjateks tulid Patrik Rainer Kaljula ja Simona Ladva, kes on vastavalt alles 15 ja 14 aastased. Patrik võitis üksikmängu finaalis Indrek Tuule veenva ülekaaluga 6-0 6-2, meespaarismängus koos Igor Nudelmaniga samuti ühepoolses mängus Indrek Tuul/Innar Mäesalu 6-0 6-0 ning koos Simonaga ka segapaarismängu finaalis Indrek Tuul/Karin Kanepi 6-4 6-3. Simona võitis naisüksikmängu finaalis Annika Mändla 6-0 6-1 ja naispaarismängus koos ema, Kaja Ladvaga Annika Mändla/Silvia Ots 6-4 1-6 10-5. Täiskasvanutest mängis heal tasemel Indrek Tuul, kes jõudis finaali kolmes mänguliigis, kuid nagu eespool kirjas, pidi kõigis nendes lõpuks tunnistama vastaste paremust.

Veel suutis vanema mängija kogemuse maksma panna Ott Raidla, kes pronksmedali mängus võitis tasavägises mängus 15 aastase Keven Ungerti 7-6(5) 6-3. Naisüksikmängu kolmanda koha mängus domineeris jällegi noorus. Aasta algusest Haapsalu Tennisekoolis treeniv, perega sõja eest põgenenud alles 12 aastane ukrainlanna Yeva Roslik oli parem Reena Raudne-Kloostrist 6-3 6-4.

Õnneks on vanusel teinekord ka privileegid. 40+ vanuseklassis, kus noortel sõnaõigus puudub, tulid meistriteks Andres Nõmtak ja Kaja Ladva. Andres oli meesüksikmängu finaalis parem Raiko Lipstokist 7-5 6-0, Kaja võitis turniirisüsteemis toimunud võistlusel veenvalt kõiki oma konkurente.

Läänemaa meistrivõistlused tennises 2022

Medalivõitjad

Meesüksikmäng                                Naisüksikmäng

1.Patrik Rainer Kaljula                         1.Simona Ladva

2.Indrek Tuul                                       2.Annika Mändla

3.Ott Raidla                                          3.Yeva Roslik

Meesüksikmäng 40+                         Naisüksikmäng 40+

1.Andres Nõmtak                                   1.Kaja Ladva

2.Raiko Lipstok                                      2.Ivika Torpel

3.Jaanus Karilaid                                   3.Triin Lätte

Meespaarismäng                                 Naispaarismäng

1.Patrik Rainer Kaljula/Igor Nudelman  1.Simona Ladva/Kaja Ladva

2.Indrek Tuul/Innar Mäesalu                  2.Annika Mändla/Silvia Ots

3.Keven Ungert/Ott Raidla                     3.Marelle Saar/Katrin Meriloo

Segapaarismäng

1.Patrik Rainer Kaljula/Simona Ladva

2.Indrek Tuul/Karin Kanepi

3.Igor Nudelman/Maily Märss

pildid