Juuli ülevaade!

30.juuni-6.juuli Tallinnas Eesti MV täiskasvanutele võtsid osa Marek Turu ja Mari Mahoni.Paremini läks seekord Maril, kes üksikmängus alistas Simone Pärna 64 61 ja pääses veerandfinaali. Seal tuli vastu võtta kaotus Julia Matojanilt 26 26. Paarismängus koos Mari Kalmaga võeti samuti üks võit paari Pärli Pärn-Maria Salundi üle 61 76(2).Veerandfinaalis alistuti Kadi ja Piret Ilvesele 26 26. Mari esines ka segapaaris kus koos Bruno Loitiga kaotati esimeses ringis peale tasavägist mängu Liisa Pajumets-Kris Oliver Maibergile 63 46 46. Marekil tuli leppida kaotustega esimeses ringis, üksikmängus Kert Kilumetsale 46 26 ja paarismängus koos Kris Oliver Maibergiga paarile Markus Kerner-Armand Levandi 16 26.

5.-6.juulil Eesti I liiga turniiril jõudis Marek Turu järjekordselt finaali. Esimeses ringis Haapsalu oma mehe Ott Raidlaga 61 62, poolfinaalis Kurmo Annusega 62 63 ja finaalis Erkko Kõrgemaga tasavägise mängu järel 63 67(6) 5/10, kuigi Marek juhtis teises setis juba 5-3!

5.-6.juulil Eesti Rotary klubide meistrivõistlustel Krahviaias noppisid klubi liikmed auhinnalisi kohti. Finaalis kohtusid Vello Kuhi ja Kalju Aigro. Sel korral meistriks Vello tulemusega 62 63. Paarismängus tulid meistriteks Kalju Aigro-Arne Buht, kes finaalis alistasid Tartu paari Rein Must-Lembit Tomikas 36 64 10/4.

10.-13. juulil Tallinnas ITF seenioride turniiril 30th Estonian Seniors Open saavutasid oma vanuseklassis III koha Kalju Aigro ja Vello Kuhi. 65+ Kalju võitis veerandfinaalis soomlase Ingmar Mollgreni 26 62 61 kuid poofinaalis jäi alla sakslasele Michael Merkile 57 06. 60+ Vello sai raske võidu veerandfinaalis Reigo Andersoni üle 46 64 60, seejärel aga kaotus peale rasket mängu Tiit Lehtmetsalt 62 36 26.

12.juulil lasteturniiril 6-8 aastastele mängisid hästi Patrick Teslon, Hannes Rabi,Oliver Mark, Gregori Saarna ja Hugo Juurik. Patrik jõudis finaali kus peale ülipõnevat mängu kaotas siiski Birgit Ojale 8/10 10/8 9/11.

12.juulil toimunud lasteturniiril 9-10 aastastele tuli turniirivõitjaks Pärtel Ruut, kes finaalis oli parem Maily Märsist 62 64. III koha saavutas Rasmus Kuslap 64 võiduga pärnaka Alex Vaiganovi üle.

13.juulil Valge Daami turniiril 10 aastastele oli parim Kaarel Villem Vennola, alistades seekord finaalis Pärtel Ruudu 61 61.

16.-18.juulil XXII Valge Daami noorteturniiril , mis ühtlasi oli ka Eesti noorte GP etapp ,T ja P 12 vanuseklassis osales üle 50 noormängija. Tennisekoolist mängisid tublilt tüdrukutest Maili Märss, poistest Pärtel Ruut ja Kaarel Villem Vennola.

17.-20.juulil Eesti seenioride MV Pärnus tegi mehetegusid Kalju Aigro, kes tuli oma vanuseklassis üksikmängus hõbedale ja paarismängus koos Sven Evinguga Eesti meistriks!. Üksikmängus võitis Kalju poolfinaalis Peeter Valle 62 63, finaalis aga kaotas Ants Sepale 26 06. Paarismängus alistati poolfinaalis Voldemar Tusis-Peeter Valle 61 60 ja finaalis Tiit Raukas-Ants Sepp 61 63.

19.-20.juulil VII Krahviaia Paarikal käis kohalike käsi kõige paremini võistlusklassis 50+, kus ühe terve paariga jõuti finaali ja pool paari tuli ka turniirivõitjaks. Poolfinaalis võitsid Sulev Vare-Märt Luuk Toivo Alt-Heino Tiiduse 76(7) 36 10/4 ja väga head mängu näidanud Koit Uus-Ago Soomre Mati Tänav-Veiko Tishleri 63 76(6). Finaaliks häälestati ilmselt veidi üle, mäng lagunes ja vastu tuli võtta kaotus Vare/Luuk-Uus/Soomre 60 61.

III koha ülipõnevas mängus olid Tänav/Tishler paremad Alt/Tiidusest 62 57 12/10. Naistest võidutsesid sel korral Helen Aavisto/Piret Mäelt võites finaalis 75 63 paari Karin Lember/Reet Hääl.

21.-22.juulil toimus Valge Daami noorteturniiride raames Noorteliiga turniir, kus poiste vanemas vanuseklassis Johann Ojassoo kaotas finaalis tallinnlasele Ronan Vahtrasele 36 63 9/11. Kolmanda koha sai Jaan Lilles 64 76(4) Hugo Seenemaa üle.

25.-27.juulil XXII Valge Daami noorteturniiril P14 mängisid meilt tublilt Markus Rabi ja Jaan Lilles.

28.juuli-2.aug Hankos toimunud ITF 2.kategooria turniiril Scandinavian EB Championship mängis korralikult Vello Kuhi, jõudes 60+ vanuseklassis veerandfinaali. 16 parema hulgas võitis ta kõigepealt soomlase Tuomo Lahtineni 75 26 63.

Veerandfinaalis tuli vastaseks hetkel ITF maailmareitingus 55.kohta hoidev soomlane Mikko Horsma, kes peale 2 tunnist mängu oli parem 62 62. Paarismängus tuli koos Alari Purjuga III koht Eestisse. Esimeses ringis võdeti soomlasi Robert Kajaslampi/Pertti Makelainen 63 62 ja veerandfinaalis samuti soomlasi Tuomo Lahtinen/Sami Rajala 75 61. Poolfinaalis ei olnud õnn meie meeste poolel ja tasavägine mäng kaotati otsustavas setis vene paarile: Alari Purju/Vello Kuhi-Jakov Atrokhov/Evgeny Kupchinskiy 63 46 8/10.

Klubi lahtisel suveturniiril on selgunud võitjad. Naisüksikmängus tuli kaotuseta esimeseks Kaja Ladva ja meesüksikmängus Innar Mäesalu. Kõige põnevamad mängud toimusid segapaarismänguturniiril,kus osales mitmeid võrdseid paare. Lõpuks väljusid kõikides mängudes võitjatena ühte paari heitnud üksikmänguturniiride esimesed Kaja ja Innar. Kuid kuldne duubel ei tulnud kergelt, head mängu näitasid ka Kelly Veske-Urmas Sukles, tulles ühe kaotusega teiseks. Kolmas koht selgub paaride Heidi Rohi/Sulev Vare-Mari Liigand/Arvo Vennola omavahelisest mängust. Õnne ei olnud sugugi Anne Kanepil/Kalle Kaasikul kes oskasid kaotada kõik otsustavasse setti läinud mängud ja tasuks 5 koht tabelis.

Eesti noorte GP turniiridel väljaspool Haapsalut mängisid Kaarel Villem Vennola, Maily Märss ja Hardi Mikk Meitern. Sel aastal veel häid turniirivõite ei tulnud kuid tulevikus kindlasti!

Juulikuus olid Haapsalu väljakutel tenniselaagris juba traditsiooniliselt Kristjan Koik iirlastega, samuti EKSM ja USTA tenniseklubid Tallinnast oma noormängijatega.